Госслужащим, вышедшим на пенсию, придется ждать милости от правительства

Вопрос о перерасчете пенсий государственных служащих отнесен к ведению Кабинета Министров Украины, который еще не видит оснований по установлению порядка перерасчета пенсий государственным служащим. Об этом напомнил Верховный Суд в постановлении от 22.05.2018.

Колишня секретар сільської ради, а нині пенсіонерка очікувала на перерахунок пенсії, що мав відбутись, як вважала колишня чиновниця, на підставі змін до ст. 371 закону «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ. Оскільки розмір пенсії не змінився, пенсіонерка подала позов до суду. У позові вона просила зобов’язати Пенсійний фонд України провести перерахунок. Місцевий суд у задоволенні позову відмовив. Апеляційний суд залишив вердикт без змін. При цьому суд послався на те, що зміни до закону не передбачали перерахунок пенсії державного службовця у зв’язку з підвищенням окладів.

Пенсіонерка звернулась до касаційної інстанції.

У постанові № 569/12695/16-а ВС у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду вказав на таке. Станом на дату звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії положення ст. 371 закону № 3723-XII, які встановлювали право особи на перерахунок призначеної пенсії у зв’язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою, та визначали порядок і умови для такого перерахунку, скасовано.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone