2 вкрадених велосипеда вартуватимуть 3 років позбавлення волі

Виходячи з принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації покарання повинно бути адекватним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного. На цьому наголосив Апеляційний суд Житомирської області у вироку від 23.04.2018.

Пізно ввечері житель селища міського типу проник у сарай свого сусіда і поцупив його велосипед, спричинивши власникові двоколісного транспорту збитки у сумі 720 грн. Кількома днями пізніше цей же чолов’яга поцупив велосипед в іншого сусіда, спричинивши йому матеріальну шкоду майже на 500 грн.

Суд першої інстанції засудив крадія до 3 років позбавлення волі та, керуючись ст. 75 Кримінального кодексу України, звільнив його від відбування покарання з іспитовим строком 1 р. 6 міс.

Невдоволений м’якістю вироку прокурор звернувся до апеляційної інстанції зі скаргою, в якій просив врахувати ступінь тяжкості вчинених обвинуваченим злочинів і призначити йому покарання у вигляді 3 р. позбавлення волі з відбуванням у пенітенціарній установі.

У вироку № 285/935/17 колегія суддів погодилась з доводами апеляційної скарги прокурора. Судом першої інстанції, йдеться у вироку, не в достатній мірі враховано, що засуджений за місцем свого проживання характеризується посередньо, не працює, раніше неодноразово був судимий за вчинення умисних злочинів проти власності. Через незначний час після відбуття покарання за попереднім вироком, вчинив нові злочини проти власності, що свідчить про стійкість протиправної поведінки, його небажання нормально адаптуватись в суспільстві та притримуватись загальноприйнятих в ньому норм та правил.

Апеляційна скарга прокурора була задоволена.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone