3-х “суддів Майдану” вирішили не звільняти

Вчора Вища рада юстиції відмовила у внесенні подання про звільнення Богдана Саніна з посади судді окружного адміністративного суду міста Києва, Ігоря Лічевецького та Володимира Мельничука з посад суддів Київського апеляційного адміністративного суду у зв’язку з порушенням присяги судді.

Як пояснили у ВРЮ, за таке рішення проголосувало 12 членів ВРЮ, проти – три, крім того, буде оголошено окрему думку.

Зауважимо, дисциплінарну справу було порушено на підставі висновку Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. У справі йшлося про дії суддів при розгляді справи за позовом Київської міської державної адміністрації про встановлення обмежень права на мирні зібрання (пікетування, пішу ходу, демонстрації, мітинги, збори тощо) шляхом заборони проведення заходів з 1 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року у місті Києві по вулицях Банковій, Грушевського, Богомольця, на Європейській площі, Майдані Незалежності, у парку «Хрещатий».

У своїх поясненнях суддя Окружного адмінсуду міста Києва Б.Санін, зокрема,вказав, що, приймаючи постанову про обмеження права на мирні зібрання, він взяв до уваги ситуацію в країні на час розгляду справи та враховував судову практику, яка склалась в адміністративних судах, зокрема у Вищому адміністративному суді України. На думку судді, обмеження, застосовані постановою від 30 листопада 2013 року, відповідають Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Сіракузьким принципам тлумачення обмежень і відступів від положень Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, рішенням Європейського суду з прав людини, Конституції України, рішенням Конституційного Суду України, оскільки вони не перешкоджали громадянам реалізовувати право на мирні зібрання в інших заявлених організаторами акцій місцях.

Коментуючи рішення Ради її голова Ігор Бенедисюк зазначив: «Ми не даємо оцінку судовому рішенню, яке прийняв суддя. Члени ВРЮ, обговорюючи це питання, звертали увагу, що, мабуть, судове рішення було не зовсім правильним з точки зору тієї ситуації. Проте ми маємо розуміти, що суддя діє в певних обставинах і має право на певну оцінку, але при цьому він не має порушувати вимог закону. Як ви знаєте, на сьогодні не існує закону про те, яким чином дозволяти або забороняти такі акції.І це недолік нашого законодавця, який за 24 роки не спромігся прийняти такий закон. У цій ситуації дорікати судді дуже важко».

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone