У Росії під вартою тримають понад п’ять тисяч українців

На території Російської федерації в місцях тримання під вартою перебуває понад п’ять тисяч громадян України.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, передає Центр інформації про права людини.

“З Тетяною Москальковою (російський омбудсман – ред.) ми дуже активно співпрацюємо, оскільки в нас на сьогодні понад п’ять тисяч українців перебувають під вартою на території Росії. Це основна тема нашої співпраці. Тетяна Миколаївна іноді звертається до мені з приводу тих громадян, які перебувають під вартою на території України”, – розповіла Лутковська.

Вона зазначила, що тему недавнього обміну заручниками, який відбувся 27 грудня, з Москальковою не обговорювала. Омбудсмен також не коментувала інформацію про участь російської сторони в недавньому обміні заручниками.

“Мені складно сказати щодо того, брала чи ні участь російська сторона, я можу сказати про те, хто був на контрольно-пропускному пункті в Майорську в той момент, коли ми готували автобуси і проводили процедуру з представниками “ЛНР”, а потім приїжджали до представників “ДНР”. Ось це ті, хто дійсно брав активну участь”, – сказала В. Лутковська.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone