ААУ закликає правоохоронців припинити переслідування адвокатів

Асоціація адвокатів України звернулася до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України з проханням припинити переслідування адвокатів, які здійснюють захист Голови Херсонської обласної ради у кримінальному провадженні.

Підставою для звернення стала письмова заява до ААУ від Голови Адвокатського об’єднання «Баррістерс», адвоката Олексія Шевчука, в якій викладені обставини можливих порушень гарантій адвокатської діяльності з боку представників органів досудового розслідування.

У заяві зазначено, що з 13 лютого по теперішній час телефони адвокатів Костянтина Глоби, Андрія Левковця, Олександра Шадріна, що здійснюють захист Голови Херсонської обласної радиВладислава Мангера, прослуховуються, а електронні поштові скриньки — зломані. Крім того, невідомі особи здійснюють спостереження за офісом

АО «Баррістерс», а також біля будинків адвокатів.

Юристи підозрюють, що до незаконного втручання в їх адвокатську діяльність можуть бути причетні представники органів досудового розслідування та вважають такі дії тиском на адвокатів.

Асоціація адвокатів України наголошує на недопустимості вчинення перешкод, а також здійснення в тій чи іншій формі переслідування адвокатів при здійсненні останніми адвокатської діяльності.

Враховуючи звернення Голови АО «Баррістерс» про вжиття заходів щодо запобігання порушенню адвокатської таємниці відповідно до чинного законодавства України, керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 22, 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ст. 258 Кримінального процесуального кодексу України, ст. ст 2,3 Закону України «Про прокуратуру», ААУ просить здійснити перевірку викладених обставин, з’ясувати чи дотримано гарантії адвокатської діяльності зазначених адвокатів, визначені статтею 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone