Активісти УПЦ КП захопили православний храм у Красносіллі Рівненської області

17 січня у селі Красносілля Гощанського району Рівненської області члени новоствореної громади Київського Патріархату захопили храм общини Української Православної Церкви і зачинились у ньому.

Про це повідомив кореспондент Спілки православних журналістів.

Джерело фото: Спілка православних журналістів

Джерело фото: Спілка православних журналістів

За словами очевидців, представники УПЦ КП зайшли до храму під час богослужіння і почали вимагати від настоятеля протоієрея Олександра Медведюка передати їм ключі від храму, а також змінити церковного старосту і касира. У чинного касира вимагали всю вихідну документацію.

Священик не погодився з вимогами правопорушників і викликав поліцію. Доки правоохоронці знаходилися біля храму, община УПЦ мала змогу продовжувати богослужіння. Однак відразу після їхнього від‘їзду активісти УПЦ КП вивели священика УПЦ з храму. У цей самий час 15 жінок – представниць Київського Патріархату – зачинилися у культовому приміщенні. Разом із ними у захопленій церкві лишилося 4 вірянки УПЦ.

Зараз активісти УПЦ КП намагаються змінити замки на дверях храму. Представники общини УПЦ знову викликали правоохоронців.

Нагадаємо, у листопаді 2015 активісти УПЦ КП провели у Красносіллі черговий рейдерський «референдум» про ніби то добровільний перехід громади УПЦ під юрисдикцію УПЦ КП. Храм у Красносіллі є пам‘яткою архітектури і, за умовами охоронної угоди, перебуває у безстроковому користуванні общини УПЦ.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone