Анонімні перекази значних сум стануть неможливими

Кабінет Міністрів пропонує здійснювати фінмоніторинг банківських операцій на понад 400 тис. грн, перевіряти перекази більше як 30 тис. грн та підвищити штрафи за відсутність інформації про кінцевих бенефіціарних власників до 51 тис. грн.

Про це йдеться в урядовому законопроекті №2179 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», повідомляє “Закон і Бізнес”.

В уряді зазначають, що документ спрямований на комплексне удосконалення національного законодавства у сфері фінансового моніторингу. Проект закону ставить такі вимоги перед платіжними системами:

– супроводжувати грошові перекази інформацією про платника та одержувача переказу;

– забезпечувати наявність та повноту інформації про платника та одержувача платежу;

– встановлювати запобіжні заходи, спрямовані на протидію маніпуляціям з грошима, одержаними від злочинів, пов’язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму.

Також розмір суми фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, збільшується зі 150 до 400 тис. грн, а кількість ознак таких операцій зменшується з 17 до 4.

Передбачається перехід до кейсового звітування про підозрілі операції (діяльність), автоматизація процесу надання інформації, посилення вимог до розкриття кінцевих бенефіціарних власників компаній, зміна механізму накладення санкцій за порушення цих вимог.

Штраф визначений у розмірі від 3,4 до 5,1 тис. грн за кожен виявлений випадок (нині він становить 5100-8500 грн).

У разі ухвалення цей закон набере чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone