Антикорупційний суд може бути створений наступного року, — НАБУ

Створення в Україні Вищого антикорупційного суду до кінця 2017 року є цілком можливим. Відповідний законопроект вже підготовлений групою народних депутатів.

Як повідомляє «Укрінформ», про це заявив голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник в ході зустрічі з експертами у Фонді Фрідріха Еберта в Берліні.

У НАБУ підрахували, що реформування трьох основних судових інстанцій в країні займе «приблизно 5 років», і якщо не створити Вищий антикорупційний суд, то справи, початі НАБУ, «будуть всі 5 років знаходиться в судах першої інстанції, які не будуть реформовані», вважає Ситник.

«Я знаю, що група депутатів вже готова внести законопроект (про створення Антикорупційого суду – ред.) до парламенту, і якщо він буде прийнятий до кінця лютого 2017 року, то цей суд реально створити до кінця 2017 року», — заявив Ситник.

За його словами, законопроект вже напрацьований і отримана обіцянка місії МВФ про те, що це питання буде внесено до списку вимог до України.

Керівник НАБУ також повідомив, що на сьогодні в структурі працюють майже 560 співробітників з 700 можливих, «дуже мотивованих». За його словами, бюро розслідує нині майже 300 справ, у тому числі затримано декілька суддів і високопоставлених прокурорів, топ-менеджерів великих держкомпаній, а також більше ніж два десятки членів кримінального угруповання, яке очолював один з депутатів парламенту (прізвища якого він не назвав).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone