Апеляційний суд звільнив блогера Коцабу

Апеляційний суд повністю виправдав івано-франківського журналіста та блогера Руслана Коцабу, якого раніше міський суд Івано-Франківська визнав винним у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України і засудив до 3 років і 6 місяців позбавлення волі.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила правозахисниця Тетяна Близнюк.

“Щойно апеляційним судом Руслана Коцабу повністю виправдано. Нагадую, суд попередньої інстанції дав йому чотири з чимось років. Прокуратура подала апеляцію, щоб йому дали 13. Кожен має право не погоджуватися з чиїмись висловлюваннями. Ніхто не має права садити людину за ці висловлювання до тюрми. Сподіваюся, він отримає компенсацію за незаконне позбавлення волі”, – написала вона.

“Укрінформ” також підтверджує, що Апеляційний суд Івано-Франківської області  визнав журналіста Коцабу невинним в державній зраді і звільнив його з під варти.

“Закрити кримінальне провадження щодо Руслана Коцаби на підставі відсутності складу злочину. Негайно звільнити його з-під варти”, –  йдеться в рішенні  суду.

Його адвокат Сулима заявив, що жодного доказу про перешкоджання Руслана Коцабою Збройним Силам прокурорами не було надано.  У відповідь прокурор Білий сказав, що судом першої інстанції за обвинувачення за ч. 1 ст. 111 не враховані всі докази.

У своєму виступі блогер знову наголосив, що на Донбасі “йде громадянська війна” і пообіцяв, що Петро Порошенко буде покараний за “братовбивчу війну”, і його будуть судити так само як Арсенія Яценюка і Олександра Турчинова.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone