Аваков хоче вибити право на беззаперечне підкорення громадян поліції

У Міністерстві внутрішніх справ збираються запропонувати парламенту запровадити «презумпцію правоти поліцейського». На думку очільника відомства Арсена Авакова, якою він поділився у Фейсбуку, це правило сприятиме безпеці громадян.

Міністр запевняє, що законодавчі зміни, які напрацьовуються у силовому відомстві, не можна розцінювати як обмеження громадянських свобод українців. За його словами, такий самий принцип працює у Німеччині, США, Великій Британії, Італії, Канаді та інших країнах.

«Імператив презумпції правоти поліцейського має стати соціальною нормою! Спочатку підкорися поліцейському — потім оскаржуй! Це правило безпеки — через процедуру порядку лише на дуже короткий час, який відтерміновує право громадянина на апеляцію дій поліцейського», — написав А.Аваков.

Іншого шляху побудови ефективної правоохоронної системи міністр не бачить.

Утім, навряд чи нардепи легко погодяться на такі зміни, насамперед, з огляду на власну безпеку та збереження свого бізнесу. Адже у країнах, на які посилається міністр, спочатку привчили силовиків діяти виключно у межах наданих повноважень, а вже потім взялися за громадян. Натомість, в українських реаліях це фактично може призвести до сплеску випадків свавільного поводження із підозрюваними, необґрунтованих обшуків офісів та інших порушень прав і свобод людини і громадянина.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone