Банківську сферу очікує ряд нових ризиків, адже ФГВФО змінює правила гри

Під гаслом «Забезпечити інтереси вкладників за будь-яку ціну» насправді намагаються скасувати будь-які запобіжники для процесу виведення банків з ринку. Проте повертати громадянам гроші від цього легше не стане.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (№2272) щодо вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку направлено на розгляд парламенту.

Крім на перший погляд справедливих положень, документ містить і чимало суперечностей. Зокрема, пропонується заборонити судам забезпечувати цивільні позови шляхом зупинення діяльності тимчасової адміністрації. Проте в Україні відсутня система повернення фінансових установ на ринок, як і способи оцінки рішень Національного банку. Тому зупинити безпідставну ліквідацію неможливо.

Загалом проект покликаний скасувати напрацьовані судовою практикою механізми протидії безпідставному виведенню банків з ринку. Отже, його прийняття загрожує стабільності фінансової системи. Адже за таких умов банки на ринку діятимуть не довше строку повноважень депутатів того чи іншого скликання. Бо той, хто керує НБУ, стане безкарним на час обіймання своєї посади. Однак, вкладникам легше від того не стане.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone