Безвізовий режим України з ЄС під загрозою зриву

Країни ЄС хочуть обмежень для безвізового режиму з Туреччиною і Україною. ЄС хоче заключити  з Туреччиною особливу угоду про безвізовий режим, яку можуть скасувати у разі невиконання Анкарою угод щодо біженців. Подібну норму можна застосувати і щодо угоди з Україною.

Заплановане на кінець липня введення безвізового режиму між Європейським Союзом і Туреччиною, ймовірно, не матиме необмеженого характеру. У випадку з Анкарою ЄС, на відміну від чинної досі практики, планує укласти особливу угоду про лібералізацію візового режиму. Цього вимагають кілька країн Євросоюзу, серед яких Німеччина та Франція, повідомляє в німецька газета Welt am Sonntag з посиланням на інформовані джерела в дипломатичних колах ЄС.

Ця угода включатиме так званий пункт про відстрочку дії, який включається в тому випадку, якщо Туреччина не буде дотримуватися закріплених раніше домовленостей, таких як належне повернення біженців з Греції, достатній захист біженців, які цього потребують, дотримання прав людини“, – заявило джерело видання.

Цей пункт угоди, в разі прийняття, може відносно швидко забезпечити скасування вже введеного безвізового режиму. Його також застосують до угод про візову лібералізацію з Україною, Грузією і Косово, пише газета.

Остаточного рішення про такі плани поки не прийняли, однак прийняття очікується незабаром. За інформацією видання, цю тему повинні інтенсивно обговорити на полях зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС 21 квітня в Люксембурзі.

 

Джерело: EuroUA

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone