Більш 820 засуджених за вбивство вийшло на волю завдяки «закону Савченко»

821 засуджений, який відбуває покарання за умисне вбивство, звільнений з установ виконання покарань на підставі закону «Про вдосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув’язнення в строк покарання», більш відомого як “закон Савченко”.

Про це повідомила начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації Державної пенітенціарної служби України Катерина Денисюк.

Денесюк повідомила: «Станом на 8 квітня застосовано положення закону стосовно 38 074 осіб. Звільнено з тих, до кого застосовано положення закону, – 5847 чоловік».

Прес-секретар уточнила, що на свободу вийшли особи, які, зокрема, були засуджені за крадіжку – 1310, за розбій – 1107, за грабіж – 843, за умисне вбивство – 821, за умисне тяжке тілесне ушкодження – 420, за злочини проти основ національної безпеки – 10, за військові злочини – 5, за наркотики – 640.

Закон «Про вдосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув’язнення в строк покарання», більш відомий як «закон Савченко», був прийнятий Верховною Радою України 26 листопада 2015 року.

Він передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

 

Джерело: Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone