Більшість українців не потребують Помісної Церкви, – дослідження

Проблема створення єдиної Помісної Української Церкви не є актуальною для більшості громадян України. Про це заявив Олександр Вишняк, керівник фірми «Юкрейніан соціолоджі сервіс», завідувач відділу Інституту соціології НАН Українина презентації соцопитування «Релігійне життя України (вересень 2016)».

«Так як православна спільнота в Україні розколота, то соціологи, звичайно ж, вивчають, як віруючі і невіруючі відносяться до її об’єднання у єдину Помісну Православну Церкву, – розповів Олександр Вишняк. – У даному дослідженні ми вивчали це через опитування респондентів за кількома варіантами вирішення проблеми. При цьому ми не пропонували обрати лише один варіант. Ні. Ми перевіряли ставлення опитуваних до кожного окремо. Це називається м’яким рейтинговим голосуванням. Можна було підтримати і той, і другий, і третій варіанти. Або ж відкинути всі запропоновані».

Серед варіантів, які пропонувалося оцінити:

1. Україні потрібна єдина Помісна Православна Церква, і влада повинна зробити для цього все можливе найближчим часом.

2. Україні потрібна єдина Помісна Православна Церква, але її створенням повинні займатися віруючі і священнослужителі без втручання влади і політиків.

3. В Україні вже існує єдина канонічна Православна Церква – УПЦ – і не потрібно звертати увагу на заяви розкольників і єретиків про об’єднання.

4. Єдина Помісна Православна Церква не потрібна, тому що це буде обмежувати права громадян на вибір конфесії.

«Що показали результати? В першу чергу те, що проблема створення єдиної Православної Церкви не є актуальною в дискурсі громадян України, – заявив Вишняк. – Тому що 45-50% громадян на всі варіанти рішення проблеми відповідали «важко відповісти».

Найбільшою підтримкою в цьому питанні користуються два підходи:

1. Україні потрібна єдина Помісна Православна Церква, але її створенням повинні займатися віруючі і священнослужителі без втручання влади і політиків (36% згодні з цим; 19% проти; 46% не визначилися).

2. Єдина Помісна Православна Церква не потрібна, тому що це буде обмежувати права громадян на вибір конфесії (32% згодні з цим; 24% проти; 44% не визначилися).

Дослідження проходило з 3 по 17 вересня. Були опитані 2001 респондент у всіх областях України, в Криму, Севастополі та окремих районах Донбасу, які не контролюються владою.

 

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone