Через бездіяльність влади троє дітей на лінії розмежування були позбавлені соцзахисту та підтримки

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина звернулася до заступника міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергія Устименка з вимогою вжити заходів щодо виявлення сімей, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які знаходяться на лінії розмежування, та забезпечити їх соціальний захист.

Про це Центру інформації про права людини повідомили в офісі Уповноваженого.

Як відомо, Уповноваженим здійснюється постійний моніторинг стану дотримання прав дитини в Україні, зокрема, права на освіту дітей, які проживають в зоні проведення антитерористичної операції.

Так, в ході здійснення такого моніторингу було виявлено сім’ю Д., у якій виховуються троє дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою. Родина проживає у селищі Жованка (Бахмутський район Донецької області), яке знаходиться на лінії розмежування.

“Нами було з’ясовано, що про сім’ю опікуна не було відомо місцевій службі у справах дітей. Діти понад два роки були позбавлені соціального захисту та підтримки”, – наголошується у листі представника Уповноваженого.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone