Чи мають переселенці платити податок на зруйноване житло – коментар юриста

30 вересня завершується термін, за який громадяни України мають сплатити податок на нерухомість. Збір увели зі змінами до Податкового кодексу, які набули чинності 1 липня 2016 року. Його сплачують фізичні особи протягом 60 днів.

Згідно із законодавством України, збір мають сплачувати усі громадяни, враховуючи тих, чиє житло залишилось на непідконтрольній державі території. Податок стягують із власників квартир, площа яких перевищує 60 кв. м, і будинків площею понад 120 кв. м, пише gazeta.ua.

За українськими законами вимушено переміщені особи можуть не сплачувати податок, якщо їхнє майно пошкоджене або зруйноване.

“До нас звертаються люди із цього питання. Воно містить три складових: оплата комунальних послуг, компенсація за пошкоджене або зруйноване майно і, власне, податок на житло, яке залишилося на окупованій території. Сьогодні жодна із цих проблем не врегульована належним чином. Питання конкретного податку залишається актуальним зараз тому, що 2016 року звітують за сплату податків за 2015 рік. Сьогодні громадяни, які мають нерухомість на тимчасово непідконтрольній території України, також й у Криму, не звільнені від оплати податку за нерухомість. Хоча фактично вони не користуються цим майном. Не зрозуміло, за що вони мають платити”, — прокоментувала Ольга Коришко, юрист організації “Крим SOS”.

Водночас, за її словами, підтвердити факт пошкодження або втрати майна, аби за законом не платити податок, дуже складно, адже немає законної процедури, як це зробити.

“Часто це роблять, фотографуючи пошкоджену нерухомість. Потім беруть у місцевих органах влади довідку про те, що майно пошкоджене. Але на нашій території ці документи не визнають, бо видані незаконними органами. Наших органів державної влади там немає. Тобто єдиний можливий варіант — через суд підтверджувати пошкодженість нерухомості. Ця процедура також складна і має багато своїх нюансів, пов’язаних із невизнанням державою документів з тимчасово окупованих територій”, — додала юрист.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone