Чоловіків, які працюють у судах, стало менше

Загальна кількість чоловіків, які працюють у судах, зменшилась на один відсоток. Утім, посади голів місцевих та апеляційних судів переважно займають чоловіки. В той же час побільшало жінок керівників апаратів місцевих та апеляційних судів.

Державна судова адміністрація України узагальнила гендерний склад апеляційних та місцевих судів України, станом на 1 липня 2019 року, передає «Закон і Бізнес».

Згідно статистики, всього з 30 284 суддів та працівників апаратів, які станом на 1 липня 2019 року працюють у місцевих та апеляційних судах України, 75% (22 733 осіб) жінок та 25% (7 551) чоловіків.

У порівнянні з аналогічними даними станом на 1 липня 2018 року загальна кількість чоловіків, які працюють у судах, зменшилась на один відсоток. Окрім цього, спостерігається зменшення кількості чоловіків: на 1% працівників патронатної служби та робітників, на 16% працівників, що виконують функції з обслуговування.

На посади голів місцевих та апеляційних судів, в переважній більшості, обрані чоловіки. Найбільший дисбаланс між жінками та чоловіками, обраними на посаду голови суду, спостерігається: в апеляційних адміністративних чоловіків на 76% більше, в апеляційних господарських судах на 66% , в апеляційних загальних та місцевих господарських на 58%, в окружних адміністративних судах – чоловіків на 56% більше.

Загальний показник чоловіків та жінок, які працюють на посаді голови суду в місцевих та апеляційних судах України, порівнюючи з даними на 1 липня 2018 року, зазнав незначних змін: лише на 3% збільшилась кількість жінок, обраних на посаду голови суду. В той же час, спостерігається збільшення кількості жінок, які обрані на посаду голови суду: в апеляційних господарських на 11%. На 8% зменшилась кількість жінок, які обрані на посаду голови суду в місцевих господарських судах, на 5% – в апеляційних загальних судах, на 2% – в місцевих загальних судах, на 1% – в окружних адміністративних судах. Лише а апеляційних адміністративних судах даний показник є незмінним.

Також на посади керівників апаратів місцевих та апеляційних судів та їх заступників, в переважній більшості, призначені жінки.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone