Чому Канада знімає санкції з Портнова

Уряд Канади найближчим часом зніме санкції з екс-першого заступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

Санкції були введені навесні 2014 року на підставі листів, направлених владі Канади українськими чиновниками.

У лютому 2019 року Окружний адміністративний суд Києва в повному обсязі задовольнив позов А.Портнова до Посольства України в Канаді та Міністерства закордонних справ України щодо повідомлення останніми неправдивої інформації про нього владі Канади. Тоді суд досліджував всю затребувану у МЗС переписку з канадським посольством і ГПУ і дійшов висновку, що санкції вводилися на підставі неіснуючих фактів, неперевіреної і недостовірної інформації, непідтверджених документів і з порушенням принципу презумпції невинності.

Також в лютому Печерський районний суд Києва визнав недостовірною інформацію Генеральної прокуратури, яка була викладена в листах Посольства України в Канаді щодо А.Портнова, і яка стала підставою для введення проти останнього санкцій. Суд

зобов’язав МЗС України спростувати недостовірну інформацію і направити відповідний лист Департаменту закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади.

У липні Генпрокуратура направила відповідний лист до посольства України в Канаді, а також в Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади, в якому повідомила, що для санкцій проти А.Портнова підстав немає.

Раніше інші країни також скасували санкції, введені проти А.Портнова, а Європейський Союз виплатив за їх введення компенсацію 15500 євро, після того, як він в Люксембурзі виграв в суді справу у Ради Євросоюзу.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone