Демократії в Україні перешкоджають «Панамські документи» і корупція

У статті, опублікованій в тижневику Newsweek, Нолан Петерсон пише, що поєднання війни і повільного просування реформ породжує бажання молодих українців залишати свою країну.

В останьому номері журналу Newsweek опублікована стаття під заголовком «Панамські документи і корупція перешкоджають демократії в Україні». Автор Нолан Пітерсон розповідає про 21-річного українця Валентина Онищенко, який бачив, як куля снайпера потрапила в голову хлопця, біля якого він стояв на Майдані під час Революції гідності 2014 року.

Довгий час ці події не залишали Онищенко, мучили кошмари. Однак згодом вони припинилися, але разом з ними і пропав його революційний дух і надія на майбутнє України.

Журналіст пише, що ряд подій в Україні і за кордоном похитнули віру українців в двох основоположних принципах Революції гідності – більш тісних відносинах з Європою і боротьбі з корупцією.

Негативний результат референдуму в Нідерландах поставив під загрозу прагнення України до євроінтеграції, а оприлюднення «Панамських документів», які викрили офшори президента України Петра Порошенка, призвели до справжнього «шторму» в засобах масової інформації України. Більш того, у відставку пішов прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Тим часом на сході України ситуація погіршується, і режим припинення вогню на межі провалу.

Валентин Онищенко каже, що революція, яка відбулася два роки тому, усунувши Януковича, явно не досягла своїх цілей. Люди незадоволені, але занадто втомлені, щоб вийти на ще один Майдан.

Валентин Онищенко каже, що протести на Майдані почалися з бажання бути з ЄС, однак вони перетворилися в бажання України не бути такою, як Росія.

Однак, як пише Нолан Пітерсон, через два роки після революції корупція і далі панує в Україні. Хабарі – частина повсякденного життя. Багато українців розуміє, що систематична корупція – не тільки політична проблема. Дехто вважає, що толерантність до корупції залишилася ще з часів Радянського Союзу, коли подібна практика стосувалася не так бажання, як виживання.

Інші українці вважають, що в цьому винна слабкість інститутів суспільства так само, як і українські медіа, більшість з яких є рупором різних олігархів.

Журналіст Нолан Пітерсон зазначає, що війна проти підтримуваних Росією сепаратистів у Східній Україні висмоктала кисень з антикорупційних реформ після революції 2014 року.

Незважаючи на економічні проблеми України, багато хто говорить, що найбільш деструктивним наслідком війни є перенаправлення енергії і патріотизму протестів на Майдані на боротьбу з проросійськими бойовиками на сході, а не на те, щоб вимагати від уряду виконувати революційні обіцянки.

У статті наголошується, що новий рух волонтерів, який підтримує українських військових в боротьбі з сепаратистами, проявляється в численних заходах – від будівництва і запуску дронів до надання психологічної допомоги учасникам бойових дій. Все це, в основному, як пише журналіст Пітерсон, лежить на плечах молодих українців.

Валентин Онищенко ризикував своїм життям під час Революції гідності 2014 року. У нього тепер робота, дівчина, сім’я і друзі в Україні. Однак, він зізнається, що в разі можливості виїхати, поїде. Він каже, що 80 відсотків його друзів вже знаходяться за кордоном, або планують туди поїхати.

Чимало молодих українських реформістів, які відігравали ключову роль в Революції гідності 2014 року, прагнуть покинути Україну і почати нове життя за межами Батьківщини. Інші, однак, сповнені рішучості залишатися в Україні і боротися за зміни, за її майбутнє.

Нолан Пітерсон додає, що поєднання війни і повільного просування реформ породжує все палкіше бажання молодих українців залишати їх країну.

На закінчення своєї статті журналіст повертається до Валентина Онищенко. Молода людина розповідає про свою любов до України, а також про своє розчарування в ній. Він каже, що в Україні зростав, любить український народ, проте не вважає, що ситуація в країні докорінно поліпшиться протягом наступних 10-15 років. У той же час він хоче бачити успішну, процвітаючу Україну. Тут стільки потенціалу, – вважає він.

 

Джерело: EuroUA

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone