Денісова просить російського омбудсмана пустити лікарів до політв’язня Балуха

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до російського омбдусмана Тетяни Москалькової з проханням перевірити умови утримання в СІЗО українського політв’язня Володимира Балуха.

Текст звернення, датований 29 березня, опублікований на сайті українського омбудсмана, повідомляє Центр інформації про права людини.

balukh_ombudsman_zvernennya

“До нас надійшла інформація, що після відмови від їжі стан здоров’я Балуха В.Г. різко погіршився. Окрім того, після його переведення до одиночної камери йому не дозволили взяти з собою особисті речі”, − зауважила в листі Денисова.

Вона також звернула увагу на те, що адвокату політв’язня так і не вдалося потрапити до свого підзахисного у слідчий ізолятор.

“Через це звертаюсь до Вас з проханням посприяти в організації огляду Балуха В.Г. кваліфікованими лікарями і дати доручення перевірити умови його утримання в слідчому ізоляторі”, − зазначила омбудсман.

Нагадаємо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Силовики стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе український активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

У серпні 2017 року суд виніс вирок українському активісту – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти тисяч рублів. Під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху скасували. Справу відправили на повторний розгляд.

16 січня 2018 року Роздольненський міський суд засудив українського активіста до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Чоловіка взяли під варту під час засідання.

14 березня 2018 року Верховний суд Криму виключив частину про закупівлю боєприпасів з вироку Балуху. Таким чином покарання активісту зменшено з 3 років і 7 місяців до 3 років і 5 місяців.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone