Депутат хоче дозволити захищатись зброєю від погроз

Нардеп запропонував внести зміни до Кримінального кодексу, уточнивши деякі питання випадків застосування зброї, за яких такі дії не будуть перевищенням необхідної оборони. Зокрема, якщо це здійснюється для захисту себе чи іншої особи від погрози вбивством.

Відповідний законопроект №4411 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо деяких питань необхідної оборони та крайньої необхідності)” у ВР зареєстрував народний депутат Ю.Береза.

Проектом пропонується уточнити, що не є перевищенням меж необхідної оборони застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту себе або іншої особи від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.

Окрім того, згідно з проектом не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту:

– себе або іншої особи від погрози вбивством, якщо є реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози в даній обстановці, або від погрози застосування небезпечного для життя чи здоров’я насильства, якщо є реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози в даній обстановці.

– для негайного припинення злочинних дій, які здійснюються із використанням зброї особою, що посягає.

Також нардеп пропонує зміни в КК стосовно крайньої необхідності, визначивши, що в разі застосування особою в межах необхідної оборони зброї, бойових припасів, які така особа придбала, носила, зберігала без передбаченого законом дозволу, таке придбання чи зберігання зброї, здійснене виключно для можливого її застосування в межах необхідної оборони у зв’язку з наявністю реальних підстав побоюватись небезпечних для життя чи здоров’я злочинних діянь озброєної особи або групи осіб, не є перевищенням меж крайньої необхідності і не має наслідком кримінальну відповідальність.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone