Депутати хочуть внести зміни в Закон про поліцію в частині ОРД

В Закон про Національну поліцію пропонують внести зміни, доповнивши його новим пунктом згідно з яким до основних повноважень Національної поліції віднесено здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Це передбачено законопроектом №4294 “Про внесення змін до ст. 23 Закону України “Про Національну поліцію” (щодо уточнення деяких положень)”, який комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує ВР прийняти за основу та в цілому.

Як пояснили у ВР, метою документа  є забезпечення можливості практичної реалізації оперативними підрозділами Національної поліції повноважень, закріплених нормами Закону “Про оперативно-розшукову діяльність”.

Окрім того, комітет рекомендував прийняти за основу законопроект №3863 “Про внесення зміни до статті 15 Закону України “Про Національну поліцію” (щодо відповідності до статті 21 Закону України “Про центральні органи виконавчої влади”)”.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону “Про центральні органи виконавчої влади” територіальні органи центрального органу виконавчої влади можуть утворюватися, зокрема, як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи. У той же час ч.1 ст. 15 Закону “Про Національну поліцію” передбачено утворення територіальних органів поліції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах як юридичних осіб публічного права в межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання. У цьому зв’язку зазначена норма Закону “Про Національну поліцію” потребує узгодження з положеннями Закону “Про центральні органи виконавчої влади”.

З огляду на це законопроектом пропонується викласти ч.1 ст. 15 Закону “Про Національну поліцію” в новій редакції, зазначивши, що“територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи в межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання”.

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone