Депутати забракували проект про спецконфіскацію

На вчорашньому засіданні парламенту не вистачило голосів для включення до порядку денного сесіїї законопроекту, який, за словами його авторів, повинен був допомогти арештувати так звані кошти В.Януковича.

За включення законопроекту №4811 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення дієвих механізмів, спрямованих на виявлення майна, набутого злочинним чи іншим неправомірним шляхом, запобігання його використанню всупереч інтересам суспільства і держави” проголосували лише 169 народних депутатів.

І хоча включення проекту в порядок денний було провалено, судячи з виступів депутатів зрозуміло, що невдовзі у ВР опиниться черговий проект на ту ж тематику.

Відзначимо, згідно з проектом передбачаєтьсястягнення в дохід державинеобґрунтованих активів та активів, власник яких не встановлений, до закінчення кримінального провадження. Рішення про це ухвалюється судом.

Стягнення таких необґрунтованих активів допускається за умови їх виявлення під час здійснення досудового розслідування злочинів, передбачених:

– ч. 2 – 5 статті 191 КК, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем особою, уповноваженою на виконання функцій держави;

– статтями 255 (створення злочинної організації), 364, 365, 368 Кримінального кодексу (зловживання владою та перевищення службових повноважень, одержання неправомірної вигоди).

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone