Депутати забракували проект щодо підслідності НАБУ

Детективам Національного антикорупційного бюро України хотіли надати право здійснювати досудове розслідування корупційних злочинів, вчинених Президентом України. У комітеті ВР же вважають, що таку ініціативу слід відхилити.

Такої позиції стосовно законопроекту №4448“Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо проведення досудового розслідування детективами Національного антикорупційного бюро України стосовно Президента України”, дотримуються в комітеті ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Проект постанови про відхилення проекту зареєстровано у ВР минулого тижня.

Нагадуємо, до повноважень НАБУ належить розслідування корупційних злочинів передбачених статтями 191, 206-2, 209, 210, 211, 354 (стосовно працівників юридичних осіб публічного права), 364, 366-1, 368, 368-2, 369, 369-2, 410 Кримінального кодексу України. Наразі  чинним законодавством закріплена лише можливість Антикорупційного бюро розслідувати злочини, вчинені Президентом України, повноваження якого припинено.

В свою чергу проектом пропонується не обмежувати НАБУ в розслідування злочинів, вчинених Президентом без повноважень, депутат вважає, що слід розширити повноваження НАБУ в частині розслідування дій і діючих Президентів.

На думку автора законодавчої ініціативи, прийняття цього проекту ставить посаду Президента України на рівні зі звичайними громадянами перед Законами України та зміцнить довіру громадян України до влади та правоохоронних органів.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone