Депутати запропонували розширити права адвоката свідка

У парламенті зареєстрований законопроект №4241 «Про внесення змін до статті 66 Кримінально-процесуального кодексу України (щодо забезпечення права свідка на ефективну правову допомогу)» (ініціатори – нардепи Д. Шпенов і Д. Колесніков, Оппоблок).

Запропоновано встановити, що адвокат, який надає правову допомогу свідку, має ті ж гарантії діяльності та обов’язки, що і захисник у кримінальному провадженні.

Згідно з проектом, який надає правову допомогу свідку адвокат користується процесуальними правами, передбаченими пунктами 3, 8 – 17 частини 3 статті 42 КПК. Не допускається використання адвокатом свідка зазначених процесуальних прав в інтересах інших учасників кримінального провадження.

У пояснювальній записці говориться, що прийняття змін забезпечить реалізацію свідками в кримінальному процесі права на правову допомогу, як це передбачено 59 статтею Конституції. Ухвалення законопроекту є єдиним можливим законним і легітимним способом надання адвокатам, які надають правову допомогу свідкам, прав на участь в процесуальних діях, скоєних щодо свідка, збір доказів та ін.

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone