Деркач зареєструє проект постанови про звільнення Петренка

Народний депутат України, лідер міжфракційного депутатського об’єднання “Заборонено забороняти” (позафракційний) Андрій Деркач має намір найближчим часом зареєструвати проект постанови про звільнення Павла Петренка з посади міністра юстиції.

У коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” А.Деркач заявив, що така ініціатива викликана “систематичними порушеннями законів України, ігноруванням конституційних прав і свобод громадян, сприянням корупційної діяльності керівників Мін’юсту, втручанням в роботу судової системи, протиправним тиском на Конституційний суд“.

Квінтесенцією неадекватності пана Петренко стала його заява від 10 червня, коли він, розповідаючи про основне завдання закону “Про очищення влади”, підкреслив: “Головне було не допустити сценарію 2005-2006 рр., коли представники Партії регіонів повернулися до влади, тому цей закон викликав таке шалений опір представників ПР”. Іншими словами, міністр юстиції, в обов’язки якого входить практичне утвердження засад демократії та імплементація європейських підходів, норм і цінностей, фактично визнав свою участь у використанні закону про люстрацію в політичній боротьбі“, – підкреслив депутат.

На його думку, П.Петренко використовує своє службове становище в політичній боротьбі, залучаючи до “псевдореволюційних шабашу” правоохоронні органи.

Представники нашого міжфракційного об’єднання ще два тижні тому поширили відкритий лист, в якому попередили президента, прем’єр-міністра, правоохоронні органи щодо можливих протиправних дій з боку міністра юстиції, депутатів, які чи то піаряться, то чи беруть безпосередню участь в корупційних люстраційних “кооперативах” і активістів “на замовлення”, що діють під дахом Міністерства юстиції щодо неприпустимості вчинення тиску на Конституційний суд, спроб зірвати його засідання, фізичного тиску на суддів КС з використанням незаконних військових формувань, які по суті є воєнізованим продовженням політичних партій“, – зазначив А. Деркач.

Він додав, що “всі ці протиправні дії посадових осіб документуються, вивчаються і найближчим часом будуть направлені в порядку інформації послам G20 і керівництву Ради Європи та ЄС“.

А. Деркач також заявив, що за дорученням членів міжфракційного об’єднання “Заборонено забороняти” попереджає представників влади, що в разі подальшого ігнорування міжнародних зобов’язань, Конституції України, втручання в роботу судів, в тому числі Конституційного суду, використання незаконних воєнізованих формувань в політичній боротьбі, подальшого порушення конституційних прав і свобод громадян України шляхом дискримінації за політичною ознакою вони будуть звертатися в європейські інституції та залучати європейських депутатів для розробки юридичних процедур введення персональних санкцій щодо таких посадових осіб України.

 

Джерело: “Інтефракс-Україна

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone