Діяльність підприємств може бути обмежена через запровадження нового критичного рейтингу

Заради національної безпеки діяльність підприємств усіх форм власності може бути істотно обмежена. Зокрема, зважаючи на категорію критичності об’єктів, що мають важливе соціальне значення, вони будуть зобов’язані виконувати всі приписи державних органів.

Відповідний проект «Про критичну інфраструктуру та її захист» (№10328) направлено на розгляд Комітету з питань національної безпеки і оборони. Інформація наведена на сайті “Закон і Бізнес”.

Якщо такий закон ухвалять, то діяльність усіх підприємств підпаде під жорсткий контроль правоохоронних органів. Зокрема, органи виконавчої влади будуть зобов’язані найближчим часом підготувати перелік об’єктів для включення їх до критичної інфраструктури.

Обмеження стосуватимуться не лише атомних електростанцій. Зважаючи, на відсутність у законі будь-яких критеріїв для визначення ризикованості підприємств, його дія поширюватиметься на всі види діяльності.

Не оминуть увагою й Інтернет. Передбачено навіть у випадку «можливої загрози» припиняти діяльність підприємства, усувати його власників та координувати всі процеси в ручному порядку. Про демократію та європейські процедури навіть не згадується.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone