Для виїзду за кордон військовозобов’язаним потрібна буде довідка

Генштаб рекомендує зобов’язати всіх військовозобов’язаних отримувати дозволи військкомату для виїзду з України за кордон. Поки це рекомендація.

Указ президента про посилення заходів по мобілізації, який повинен бути затверджений законом, передбачає врахувати рекомендації Генштабу ЗСУ про введення зобов’язання для осіб призовного віку про необхідність отримання довідки з військкомату для виїзду за кордон. Цю інформацію на прес-конференції підтвердив міністр оборони України Степан Полторак.

Генеральний штаб рекомендує зобов’язати всіх військовозобов’язаних отримувати дозвільні довідки з військкомату для виїзду з України за кордон. Ви ж розумієте, що Батьківщину захищати треба, і те, що кількість військовослужбовців, яка воює зараз в зоні АТО, потребує ротації.

На уточнююче питання, чи стосується ця норма тільки тих, хто вже отримав повістки, або всіх осіб призовного віку, міністр відповів: “Безумовно, це стосується всіх“.

Для того, щоб зазначена норма для військовозобов’язаних в особливий період (період мобілізації) стала обов’язковою, Верховній Раді потрібно буде внести зміни в законодавство. До прийняття відповідних правок до законодавства, юридичних обмежень при виїзді за кордон військовозобов’язаних немає. Про це також сказав Степан Полторак. “Раніше це було передбачено законодавством, зараз такого законодавства немає …. Немає такої вимоги, що повинна бути якась довідка для виїзду за кордон“, – сказав міністр.

 

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone