Дніпропетровський митрополит Іриней впевнений, що церковний конфлікт вигідний політикам

Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней впевнений, що якщо політики не втручатимуться в життя Церкви, все стабілізується і не буде захоплень храмів, а церковний конфлікт зійде нанівець.

«У таких політичних кризах відбувається нагнітання проблем: комусь вигідно бачити і церковний конфлікт. Таким чином відволікається увага від проблем економічних. Потрібно ж створювати образ ворога. Ось і виникають такі терміни, як «московська церква», «п’ята колона» та інші», – зазначив владика.

права людини, свобода віросповідання, конфлікт

Джерело: Спілка православних журналістів

За його словами, в Америці, де він служив 6 років, було багато різних релігійних течій, однак ніхто не ворогував. Також там діє суворий закон, що захищає права Церкви. «Тому і у нас повинні діяти закони, які б оберігали права кожної Церкви, зареєстрованої законом України», – підкреслив митрополит Іриней.

Самі захоплення храмів він назвав злочинною діяльністю. «Церква повинна перебувати під захистом держави. Нам не повинно бути соромно перед людьми, перед суспільством і перед іншими державами, які зрозуміти не можуть, як таке може відбуватися в цивілізованій, демократичній країні, яка до того ж прагне в Євросоюз», – підсумував владика.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone