До 2020 року на керівних посадах Єврокомісії має бути 40 відсотків жінок – ЄС

Збільшення кількості жінок на керівних посадах та створення для них економічних можливостей є одним з головних пріоритетів Євросоюзу.

Повідомляє Центр інформації про права людини.

Про це йдеться в спільній заяві посадовців ЄС з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 березня.

Як зауважують автори документу, Європейський Союз розробив новий законопроект для вдосконалення збалансованості між роботою та особистим життям для батьків та опікунів, які працюють, а також розробив план дій для подолання ґендерного розриву між доходами.

“Ми прагнемо бути лідерами в цій сфері, показуючи приклад іншим. Зокрема, в лютому 2018 року кількість жінок, які займають в Європейській комісії управлінські посади, сягнула 36%. У листопаді 2014 року, коли ми взялися до виконання обов’язків, цей показник був 11%. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зобов’язався довести цей показник до 40% до 31 жовтня 2019 року, часу завершення нашого мандату”, – зазначається в заяві.

Однак підписанти зауважують, що жінки та дівчата в Європі й досі зіштовхуються з домаганнями, поганим ставленням і насильством. Також жінки надто часто не можуть подолати так звану “скляну стелю”, отримують нижчу заробітну платню та мають менше можливостей для кар’єри та розвитку бізнесу.

“Ґендерна рівність стосується не лише справедливості в Європі. Вона також важлива для досягнення довготривалого миру, безпеки, розвитку, економічного процвітання та зростання в усіх країнах світу. Інвестування в потенціал жінок та дівчат означає інвестиції в наше суспільство як єдине ціле. Це поле відповідальності як чоловіків і хлопців, так і жінок та дівчат”, – наголошують автори заяви.

Міжнародний жіночий день відзначають щорічно 8 березня. У цей день вшановують рух за права жінок. Цього року темою кампанії до Міжнародного жіночого дня стало #PressforProgress – “Тисни заради прогрессу”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone