Допис у соцмережі вперше був розцінений як неповага до влади

Районний суд у Новгородській області оштрафував місцевого жителя згідно із законом про неповагу до влади в Інтернеті. Правозахисники говорять, що це перше судове рішення за новим актом.

Як повідомлено на сайті суду, протокол був складений за ч.3 ст.20.1 кодексу про адміністративні правопорушення («Дрібне хуліганство»).

Як пише Бі-Бі-Сі, правопорушення вчинено наприкінці березня цього року, коли житель м.Мала Вішера розмістив у мережі «два записи з інформацією в непристойній формі, яка ображає людську гідність і суспільну моральність та виражає явну неповагу до суспільства, держави, органів, що здійснюють державну владу в РФ». Як випливає з відеозапису оголошення вироку, мова йде про допис у соцмережі «Вконтакте» з образливим стосовно президента підписом.

Голова міжнародної правозахисної групи «Агора»

Павло Чиков відзначив, що це перший випадок застосування доповнення до статті КпАП. Закон про покарання за «явну неповагу до держави» в Інтернеті набрав чинності теж у кінці березня.

За новими правилами, спочатку наглядовий орган попереджає ресурс про порушення й дає добу на його усунення. За перше порушення нових заборон передбачений штраф у розмірі від 30000 до 300000 руб., а за повторне — адміністративний арешт на строк до 15 діб.

У цьому випадку суд обмежився мінімальним штрафом у 30 тис. руб. (близько 12 тис. грн.).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone