Прямий доступ до професії адвоката хочуть залишити тільки суддям

В контексті проведеної процесуальної реформи разом з поетапним запровадженням виключного права адвокатів на представництво осіб у суді можемо отримати надмірне ускладнення доступу до професії.

Таку думку під час інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес» висловив голова ВКДКА Олександр Дроздов, оцінюючи положення проекту нового Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, підготовленого робочою групою при Раді з питань судової реформи.

Зокрема, аналізуючи пропоновані умови доступу до професії, він звернув увагу на те, що вимога «стажу роботи в галузі права не менше двох років» надає прямий доступ лише суддям.

«Розробники заклали в документ не будь-який стаж у галузі права, як ми його традиційно розуміємо, а виключно стаж роботи стажером адвоката або суддею, – зауважив він. – Інакше кажучи, прямий доступ до професії адвоката хочуть залишити тільки суддям. Інші представники правничих професій перед тим, як складати іспит, мають попрацювати стажером».

Відповідно до законопроекту стажер — це помічник адвоката. Останній має працювати з адвокатом за трудовим договором (контрактом).

Очільник ВКДКА звернув увагу, що за офіційними даними НААУ, сьогодні в країні на одного помічника припадає близько 17 адвокатів.

«Про що це говорить? Не кожен адвокат економічно може дозволити собі взяти помічника. Фактичний стан війни, в якому перебуває країна, бідність громадян, економічні умови доступу до правосуддя — всі ці фактори прямо впливають на розмір гонорару адвоката. Простіше кажучи, адвокат не в змозі «прогодувати» помічника. Тому така вимога вочевидь стає перешкодою в доступі до професії, – переконаний він. – Відповідно ж до чинного закону стажування можна проходити і у вільний від основної роботи час. А це мінімізує ризики залишитися без засобів до існування».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone