Ситуація з правами людей в Криму за рік суттєво погіршилася

За минулий рік в Криму з’явилася низка нових тенденцій у порушенні прав людей, однак, як і раніше, на півострові продовжуються переслідування за релігійною та етнічною ознакою.

Про це йдеться у звіті Кримської правозахисної групи, оприлюдненому на сайті організації, передає Центр інформації про права людини.

За даними правозахисників, у 2017 році в Криму посилився тиск на свободу висловлювання – мешканці півострову неодноразово ставали фігурантами кримінальних справ, відкритих у звязку з публікаціями та коментарями в соціальних мережах. Так, зокрема, до двох років умовного позбавлення волі в Ялті засудили українську активістку Ларису Китайську.

У звіті звертають увагу і на суттєве зростання кількості кримчан, яких призвали до російської армії. Минулоріч число призовників майже сягнуло 5000. 2016 року їх було близько 3100. Разом з тим за останні 12 місяців в Криму зафіксували щонайменше чотири справи про ухилення від служби в армії. Зокрема, кримчан Троша та Бахолдіна засудили до 25 000 рублів (12 200 гривень) штрафу.

Штрафують в Криму і за релігійну діяльність – підконтрольні Росії кримські суди минулоріч розглянули шість відповідних адміністративних справ, зокрема, про роздачу листівок напередодні дня народження пророка Мухамееда та участь у богослужіннях Свідків Єгови. Останніх в липні 2017 року на території Росії визнали екстремістською організацією.

Крім того, за участь в ісламській політичній організації Хізб ут-Тахрір минулоріч затримали ще шістьох кримськотатарських активістів.

“Щонайменше 25 людей стали новими фігурантами політично мотивованих кримінальних справ”, – говорять правозахисники та зазначають, що політичні переслідуваня часто маскують під кримінальні статті на кшталт вимагання та зберігання зброї.

У звіті також зауважують, що в Криму обмежують свободу мирних зібрань. За участь в одиночних пікетах 14 жовтня силовики затримали майже півсотні людей. Загальна сума штрафів для тих, хто вийшов з плакатами того дня, сягнула 790 000 рублів (387 000 гривень).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone