Дозвіл суду для трансляції процесу стане непотрібним?

Учасники судового процесу, інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, представники ЗМІ зможуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис, трансляцію судового засідання без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом.

Такі зміни група народних депутатів пропонує внести в Закон про судоустрій, а також до процесуальних кодексів – цивільний, господарський, кримінальний і адміністративного судочинства. Відповідний законопроект №3874 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення гласності та відкритості судового процесу)” зареєстрований в ВР 2 лютого.

При здійсненні того або іншого запису / трансляції судового засідання не повинні створюватися перешкоди у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їх процесуальних прав.

Таким чином з вимог процесуальних кодексів забирається вказівка на портативність відповідних аудіо- та відеопристроїв, а також вимога щодо дозволу суду на проведення трансляції засідання і його аудіо- та відеозаписи.

Автори проекту також відзначають, що для захисту державної або іншої таємниці досить формату закритого судового засідання. Крім того, в разі порушення особами, присутніми в судовому засіданні порядку під час судового засідання або невиконання розпоряджень головуючого, суд має право видалити порушника із залу судового засідання.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone