Екс-прокурорам перерахують пенсії

Конституційний Суд України повернув працівникам прокуратури право на перерахунок пенсій.

Відповідне Рішення ухвалив Другий сенат Конституційного Суду України, розглянувши скарги Степана Данилюка та Олексія Литвиненка щодо відповідності конституційності положення ч. 20 ст. 86 ЗУ «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII зі змінами, які, на їх думку, мають дискримінаційний характер, передає “ЗіБ”.

Конституційний Суд України дійшов висновку, що оспорюване положення Закону порушує конституційні засади поділу державної влади в Україні на законодавчу, виконавчу і судову, призводить до порушення регулювання основ соціального захисту прокурорів, оскільки за його змістом регулювання порядку перерахунку призначеної пенсії працівникам прокуратури має здійснюватися актом Кабінету Міністрів України, а не законом України. Отже, положення частини двадцятої статті 86 Закону суперечить статті 6, пункту 14 частини першої статті 92 Конституції України.

«Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв’язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв’язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки», — йдеться у рішенні КС.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone