Експерт: люстрація в АП виглядає дуже дивною і надуманою

Заява Порошенка про люстраційну перевірку в АП не має нічого спільного з реальною люстрацією і виглядає дивно через півтора роки з моменту прийняття відповідного закону.

Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявила експерт Олександра Устинова.

Президент Петро Порошенко віддав розпорядження перевірити всіх своїх підлеглих у рамках виконання закону про люстрацію. Перевірка, яка розпочнеться 15 червня 2016 року, торкнеться прес-секретаря президента, всіх помічників і радників Порошенко.

Про те, як буде проходити люстраційна перевірка на Банковій, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла член правління Центру протидії корупції Олександра Устинова.

Чи є в АП претенденти на звільнення?

— Для мене вкрай цікавий той факт, що тільки після півтора року з моменту прийняття закону про люстрацію президент вирішив звернути увагу на свої кадри. Цей закон працює автоматично, і все це ніяк не можна назвати, окрім як показухою.

Прес-секретар і помічники президента прийшли вже після «Майдану», ці люди, швидше за все, не займали ніяких посад до революції.

Був цікавий випадок, пов’язаний з АП. Антикорупційною діяльністю свого часу там займався Дмитро Єлманов, колишній чоловік Оксани Калетник, брата якої розшукують зараз у рамках кількох кримінальних статей. І ця людина уникнула люстрації. Знаєте, що він для цього зробив? Він на три дні з’їздив в АТО. Згодом ця інформація стала доступна, але його все одно не звільнили, а перевели на посаду радника. При цьому статус радника не передбачає державної служби.

Тому те, що відбувається зараз, — просто показуха, я скажу чесно, цинічна показуха. Є заяви Генеральної прокуратури про порушення кримінальних виробництв проти глави АП, є кілька кейсів проти замфракціі президента Кононенко. Ця людина, наскільки мені відомо, зараз займається призначенням міністрів. І ці люди не підпадають під жодні перевірки з люстрації.

Як громадськість може впливати на хід люстрації?

— Є хороший реєстр, створений громадськими організаціями, є реєстр Міністерства юстиції, де міститься перелік чиновників, які мають підпасти під люстрацію. Тому не потрібно зайвих заяв, людину можна перевірити прямо онлайн.

Чому Порошенко тільки влітку буде проводити перевірку?

— Для мене це публічна заява виглядає як якась спроба відвернути увагу від більш важливих речей, наприклад, від того, що президент особисто контролює ГПУ, але в плані боротьби з корупцією не робиться нічого. У березні будуть зняті санкції з чиновників, які підпали під них після «Майдану». І для мене такі заяви через два роки після революції — це відволікання уваги і показуха, мовляв, ми щось робимо. Реальною зв’язку з люстрацією тут немає.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone