Експерт пояснив, скільки часу піде на отримання чесних судів

В Україні неможливо замінити весь суддівський корпус протягом декількох місяців. А на реформу піде до 5 років.

Про це сказав член Вищої ради юстиції Андрій Бойко.

За три місяці не вдасться змінити весь суддівський корпус і реформувати судову систему.

За словами експерта, призупинити роботу судів до повного перезавантаження системи неможливо. Так як правосуддя повинно здійснюватися щодня.

Ми чудово розуміємо, що судова система – це досить складний механізм. Особливо, коли йдеться про суддів апеляційних, касаційних інстанцій. Це висококваліфіковані фахівці. Сформувати за такий короткий час або зробити масову заміну всіх суддів – нереально.

Реальний механізм закладений в проекті змін до Конституції в частині правосуддя, який передбачає атестацію всіх суддів – від Верховного Суду в місцеві, вважає він.

Ця атестація буде передбачати отримання посади в різних судових інстанціях шляхом конкурсного заміщення. Безумовно, цей шлях значно довшим. Він займе три-п’ять років. Але він цивілізований. І не порушує принципу незалежності судової системи. Такий підхід дасть змогу зробити якісну заміну суддів, які за рівнем компетентності не відповідають посадам.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував припинити роботу судів на три місяці для їх “перезавантаження”.

 

Джерело: finance.ua

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone