Фахівці Bossom Group розповіли, як оцінюватиметься стійкість банків

НБУ дозволив банкам досягати необхідного рівня нормативів достатності регулятивного та основного капіталу шляхом як збільшення його розміру, так і реструктуризації активів.

Про це йдеться у дописі на сторінці у «Фейсбуку» юридичної компанії Bossom Group.

Відповідні зміни затверджені постановою НБУ від 17.01.2019 №21, яка набула чинності 26 січня. Оцінка стійкості банку тепер може складатися з двох або трьох етапів: оцінки якості активів і прийнятності забезпечення за кредитними операціями, екстраполяції результатів оцінки і здійснення стрес-тестування.

За результатами оцінки визначається необхідний рівень нормативів достатності капіталу банку:

– для двох етапів (першого і другого) — на підставі — звіту аудитора про результати оцінки якості активів банку і прийнятності забезпечення за кредитними

операціями з урахуванням екстраполяції результатів оцінки якості активів банку і прийнятності забезпечення за кредитними операціями на весь кредитний портфель банку;

– усіх трьох етапів — на підставі звіту аудитора і результатів стрес-тестування за базовим та несприятливим макроекономічними сценаріями.

НБУ в разі потреби направляє банку вимогу про складання/оновлення програми капіталізації/реструктуризації для забезпечення дотримання необхідного рівня нормативів достатності капіталу.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone