Фермер не зобов’язаний бути хіміком для вжиття заходів безпеки — суд Франції

Французький фермер здобув третю перемогу в суді над американською корпорацією «Монсанто». Він дістав важке отруєння гербіцидом, яким обробляв свої поля.

Через деякий час використання цього хімікату, який випускався під торговельною маркою «Ласо», було заборонено в країні. У 2012 р. суд першої інстанції визнав вину «Монсанто» в отруєнні Поля Франсуа. Проте процес на цьому не завершився.

У 2015-му вже апеляційний суд ухвалив рішення, теж на користь позивача, але й воно було оскаржене корпорацією в касаційному суді. Той знову направив справу в апеляційну інстанцію, але там знову стали на бік фермера, пише Euronews.

«Вина «Монсанто» була підтверджена Апеляційним судом м.Ліона, який дав розгорнену мотивацію свого рішення, відкинувши всі аргументи корпорації. Сьогодні П.Франсуа та всі

жертви пестицидів здобули велику перемогу», — підкреслив адвокат фермера Франсуа Лаффорг.

Як установив суд, на упаковці гербіциду не було інформації про його потенційну небезпеку для здоров’я. Як говориться в мотивувальній частині постанови суду, фермер не зобов’язаний мати знання в галузі хімії, достатні для вжиття всіх необхідних заходів безпеки без попередження з боку виробника хімікату. Феміда зобов’язала компанію виплатити фермерові €50 тис.

Адвокати корпорації стверджували, що гербіцид виправляла не французька філія, а інша юридична особа, сам же аграрій при використанні хімікату виявив недбалість.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone