Генпрокурор ініціював дисциплінарну справу щодо судді у справі про розкрадання надр

Озеро, в якому нелегально добувають глину, і дорога, що отримала фінансування з бюджету, але кращою не стала, неодноразово привертали увагу журналістів. Слідчим удалося знайти винних, але водночас довелося за це опинитися на лаві підсудних.

Розповідає “Закон і Бізнес”.

В Октябрському районному суді м.Полтави перебуває на розгляді кримінальне провадження щодо розкрадання глини в кар’єрі Коломійцеве Озеро, а також грошей, виділених з бюджету на ремонт дороги. Сума, про яку йде мова, — понад 38 млрд.

У 2017 році слідчі встановили в цій справі двох винуватців. Осіб затримали та повідомили їм про підозру, а також залишили під домашнім арештом. Однак тим не сподобалося сидіти вдома, тож вони поскаржилися до Державного бюро розслідувань. У ДБР відкрили відповідне провадження і внесли його до ЄРДР. Тепер уже слідчих підозрюють у завідомо незаконному затриманні та службовому підробленні.

Процесуальне керівництво взяла на себе Генеральна прокуратура. Ганні Андрієнко з Октябрського районного суду Полтавської області випало стати слідчим суддею в цьому провадженні.

Адвокат правоохоронців оскаржив повідомлення про підозру. Однак суддя розглянути його не змогла, адже ГПУ стала вимагати її відводу. Причиною назвали те, що наприкінці серпня заступник Генпрокурора поскаржився на неї до Вищої ради правосуддя.

Такі дії Г.Андрієнко вважає тиском і залякуванням, адже прокурори хочуть, щоб вона приймала рішення на користь ДБР. Про тиск із боку ГПУ суддя поскаржилася до ВРП, сподіваючись, що її захистять від тиску

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone