Генпрокурора і НБУ найбільші порушники прав людини в Україні

Щороку в Міжнародний день прав людини Українська Гельсінська спілка оголошує імена найбрутальніших порушників прав людини і нагороджує їх своєрідною антипремією – будяком.

Серед цьогорічних переможців антипремії «Будяк року» генпрокурор України Віктор Шокін. Його нагородили за бездіяльність у порушенні прав людини.

Юрист Руслан Тополевський щодо перемоги генерального прокурора зазначив:

Прокуратура, на жаль, не змогла стати тим органом, який би виконував посередницькі функції, які дозволяють захищати права та свободи людини. На жаль, саме прокуратура лишається тим п’ятим колесом, яке ніяк не хоче реформуватися.

У свою чергу Національний банк України отримав «будяк» за схвалення постанови, що призвела до дискримінації великої групи осіб за місцем проживання. Йдеться про невизнання резидентами України громадян, зареєстрованих у Криму.

Тим не менше, як зазначила піар-менеджер Української Гельсінської спілки Марина Говорухіна, цьогорічна премія «Будяк року» стала чи не першою за 8 років, на яку почали реагували посадовці й інші номінанти. Правозахисники сподіваються, що це означає, що нарешті підвищився рівень діалогу між правозахисниками і порушниками прав людини.

Марина Говорухіна констатувала:

Тепер політики вважають за краще поспілкуватися про це (про антипремію – ред.), висловити свою точку зору. Тобто вона починає дійсно виконувати свою місію, а вона створена для того, щоб підняти в суспільстві дискусію про права людини.

 

Джерело: Радіо Свобода

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone