Глава ВЗЦЗ УПЦ: законопроект 4511 розділяє українців за релігійною ознакою

Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви митрополит Луганський і Алчевський Митрофан надіслав листи про позицію Церкви щодо законопроекту №4511 в європейські правозахисні міжнародні організації і в посольства основних країн Європейського Союзу.

Зокрема, митрополит Митрофан зазначив, що даний законопроект обмежує право на свободу світогляду і віросповідання, дискримінує і розділяє громадян України за релігійною ознакою. «Ухвалення цього законопроекту може призвести до нових конфліктів у суспільному та релігійному середовищі нашої країни, а також негативно позначиться на міжнародному іміджі України», – вважає владика.

У Відділі зовнішніх церковних зв’язків також нагадали, що під час зустрічі з Президентом України члени Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій звернулися до глави держави з проханням, щоб усі зміни в законодавство в сфері свободи совісті та віросповідання відбувалися виключно за умови консультацій та обговорення з релігійною спільнотою . Він дав згоду. Таким чином, законопроект №4511 теж повинен пройти обговорення і бути узгоджений з конфесіями, які входять до складу Ради Церков.

Спроби подібного втручання представників держави в справи Церкви, а саме ліквідувати, припиняти діяльність або знімати з реєстрації, вже мали місце в 2014 році. Тоді Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України зробило висновок, що подібні кроки є антиконституційними і такими, що порушують міжнародні норми щодо втручання держави в справи релігійних організацій. Зараз ситуація повторюється.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone