Голова юрвідділу УПЦ: Законопроект № 4511 – це повернення у радянські часи

Законопроект 4511 допускає втручання держави у діяльність релігійних організацій і порушує право на свободу світогляду і віросповідання (стаття 35 Конституції України) та принцип рівності релігійних організацій. Такі механізми нагадують прикру практику радянської доби у відносинах із церквою.

Про це заявив голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.

«Ці порушення є грубими та суперечать не тільки Конституції України, а й Європейській Конвенції з прав людини. Слід зазначити, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (стаття 22 Конституції України)», – заявив юрист.

Від також додав, що наявність у статті 3 законопроекту зобов`язання укладати відповідні договори щодо особливого статусу для окремих релігійних організацій, є дискримінаційним.

За словами Бахова, статтею 5 законопроекту передбачено, що призначення центрального та регіонального керівництва релігійних організацій відбувається після погодження із Мінкультури. «Це є грубим втручанням у діяльність релігійних організацій з боку органів державної влади», – відзначив голова Інформвідділу УПЦ.

 

Джерело: Спілка православних журналістів

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone