Гройсмана попросили змінити ставлення до переселенців

Громадські активісти почали вимагати від прем’єра Володимира Гройсмана відновити довідки переселенця і соцвиплати на Донбасі.

«Ігнорування Конституції і законів посадовими особами Мінсоцполітики та Пенсійного фонду стало в останні місяці чи не нормою. Своїми діями вони вже поставили на межу виживання сотні тисяч людей, які обрали своєю батьківщиною єдину Україну. Особливо це стосується інвалідів, дітей і пенсіонерів», – йдеться у відкритому листі громадської ініціативи Відновлення Донбасу.

На гарячу лінію Центру консультативної допомоги переселенцям надходять тисячі дзвінків від переселенців, яким скасували виплати і пенсії. «Буквально днями нам зателефонувала жінка-інвалід, яка покинула Донецьк ще восени 2014 року і з тих пір з Кривого Рогу (Дніпропетровська область) не виїжджала. Їй була припинена виплата на час перевірки, потім правда відновили, але чомусь частково. 20 днів, протягом яких проводилася перевірка, держава так і не компенсувала», – каже керівник Центру Інна Мішина.

У своєму листі громадські працівники звертають увагу, що до 13 квітня мали бути внесені зміни в нормативно-правові акти Кабміну щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, що до сих пір не зроблено. Також залишаються невиконаними і ряд інших законів.

Серед них: «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (вступив в силу 22.11.2014 року); «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів в район або з району проведення антитерористичної операції» (вступив в силу 23.08.15); «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій і їхніх дітей, дітей, один з батьків яких загинув в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій і збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної або вищої освіти» (05.06.15); «Про встановлення додаткових гарантій захисту прав громадян, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції, і обмеження відповідальності підприємств-виконавців / виробників житлово-комунальних послуг у разі несвоєчасного здійснення платежів за використані енергетичні ресурси» (07.02.15).

 

Джерело: Вести

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone