Гряде глобальна ревізія судових рішень?

Прокуратура та органи влади зможуть оскаржувати судові рішення, винесені понад рік тому. Автори ініціативи скаржаться на те, що раніше на судову систему чинився адміністративний тиск.

В парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до чинного законодавства щодо відновлення можливості апеляційного та касаційного оскарження прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування чи іншим суб’єктом владних повноважень» (№5151).

Ним пропонується шляхом внесення змін до процесуального законодавства скасувати норму, яка забороняє оскарження судових рішень прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування чи іншим суб’єктом владних повноважень після спливу одного року з моменту оголошення судового рішення (набрання ним законної сили).

Автори проекту посилаються на вади судової системи, що проявилися останніми роками, зокрема й на те, що «судові рішення у багатьох випадках приймалися під адміністративним тиском задля задоволення політичних і майнових інтересів можновладців». Відтак, на їх думку, постає нагальне питання щодо ініціювання перегляду незаконних судових рішень.

 

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone