Генпрокуратура порадила депутатам «не тиснути» на суди

Генеральна прокуратура України уповноважена заявити, що коментарі Д.Добродомова, які були озвучені 11 січня ц.р. в ефірі телеканалу «112 Україна» щодо небажання суддів братися за справу А.Корнійца і В.Шапакіна, оскільки начебто ГПУ здійснює тиск на них, можна розцінювати як прямий тиск на суд, розглядатиме вказане кримінальне провадження.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Викликає подив пропозиція парламентарія втрутитися у справу Президенту України, який, за його словами, повинен зібрати разом Генпрокурора України, його заступників В.Касько і Д.Сакварелідзе, а також генерала СБУ В.Трепака і «зорієнтувати об’єктивність цього розслідування». Хотілося б докладніше дізнатися, яким чином В.Каско, Д.Сакваралідзе і В.Трепак повинні забезпечити об’єктивність розслідування у вказаному кримінальному провадженні? Якщо Д.Добродомова є пропозиції з цього питання він може їх надати в Генеральну прокуратуру в письмовому вигляді і вони будуть розглянуті в пріоритетному порядку.

Також в ГПУ зазначають, що народний депутат України повинен орієнтуватися в українському законодавстві, яким визначено, що після передачі кримінального провадження до суду починається його судовий розгляд, і роль прокуратури полягає виключно в підтриманні державного обвинувачення. Тому ні Президент України, ні Генеральний прокурор або інша посадова особа не мають повноважень будь-яким чином впливати на цю справу.

Відповідь об’єктивності зібраних доказів і проведеного розслідування, а також про визнання винуватості осіб у вказаному кримінальному провадженні може надати тільки суд.

Генеральна прокуратура України звертається до народних депутатів, політикыв і представникыв громадських організацій із закликом не чинити тиск на суд і не заважати об’єктивному правосуддю.

 

Джерело: Юридична практика

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone