В АП приховують подробиці конкурсу в Конституційний Cуд – експертка

За квотою президента в Конституційний Cуд України хочуть призначити не тих кандидатів, що за кількістю балів очолюють рейтинг відбірної комісії.

Про це, посилаючись на свої джерела, під час прес-конференції заявила експертка Центру політико-правових реформ Юлія Киричиенко, повідомляє Центр інформації про права людини.

За її словами, в Адміністрації президента відбір суддів імітують. Це, на її думку, підтверджується відсутністю інформації про цей процес.

“Все в тумані. Інформація, коли будуть співбесіди з кандидатами, на сайті адміністрації президента з’являється того самого дня, тобто для галочки. Мотиваційні листи та біографії кандидатів теж оприлюднюють через тривалий час і після численних прохань різних організацій”, − зауважила експертка.

Кириченко також звернула увагу на те, що співбесіди з кандидатами проходять у закритому режимі. Та ж сама ситуація була і під час відбору кандидатів за квотою З’їзду суддів.

Як відомо, 13 липня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон “Про Конституційний Суд України”. Президент тоді обіцяв, що конкурсний відбір кандидатів в судді буде абсолютно прозорим. У вересні розпочався відбір кандидатів на посаду судді КСУ за квотою З’їзду суддів. Делегати з’їзду більшістю голосів обрали голову Апеляційного суду Запорізької області Віктора Городовенка. 9 жовтня розпочався відбір за квотою Верховної Ради, 19 жовтня − за квотою президента. Призначити суддів за обома квотами мають до кінця 2017 року.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone