ID-картки поки видаватимуть лише 16-річним

Пластикові паспорти всім громадянам ДМС може оформити тільки після прийняття ВР законопроекту № 3224.

11 січня 2016 року Міграційна служба започатковує введення паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки (ID-карти).

Але на першому етапі новий документ буде оформлятися безкоштовно тільки громадянам, які досягли 16-річного віку і оформляють паспорт громадянина України вперше.

При цьому обладнання для оформлення нових паспортів є не у всіх підрозділах ДМС. Там, де такого обладнання немає, громадянам тимчасово будуть видаватися паспорти старого зразка (книжечки).

Для оформлення першого паспорта громадянина України по досягненню 16-річного віку необхідно звернутися в підрозділ ДМС за місцем проживання та надати свідоцтво про народження. У разі оформлення ID-картки (за наявності технічної можливості) фотографії надавати не потрібно.

А для проведення заміни старих паспортів у формі книжечок на ID-карти необхідно, щоб Верховна Рада прийняла урядовий законопроект №3224 «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу або її спеціальний статус».

Втім, в ГМС сподіваються, що такий закон парламент ухвалить вже в кінці січня – початку лютого.

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone