ЄСПЛ прийняв першу заяву по люстрації

У заяві до ЄСПЛ адвокати оскаржать порушення процедури і законність самого звільнення.

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду першу заяву з люстрації в Україні, повідомляють адвокати Національної правової палати.

Особливістю є те, що адвокатам вдалося довести неможливість вичерпання всіх засобів захисту на національному рівні, тобто отримати остаточні рішення українських судів, що є безпрецедентним випадком в практиці прийняття ЄСПЛ заяв від України в своє виробництво.

У заяві до ЄСПЛ адвокати оскаржать порушення процедури, підстав звільнення і законність прийняття самого рішення про звільнення в рамках люстрації в Україні. «Зокрема, наголошено на порушенні ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод, зміст якої стосується незаконності перебування в реєстрі люстрованих осіб без проведення судової перевірки», – зазначила адвокат, голова Національної правової палати Анна Самойленко.

Національна правова палата раніше заявляла, що люстрація в Україні проходить з грубими порушеннями прав людини. Відповідні докази в своєму висновку щодо Закону України «Про очищення влади» приводила і Венеціанська комісія, але реагування на рекомендації від української сторони не відбулося. Саме тому вже найближчим часом юристи очікують збільшення кількості звернень в європейську судову інстанцію.

Така тенденція стала можлива тому, що у справах щодо люстрації в національній судовій системі позивачі не можуть отримати навіть рішення першої інстанції, а сам процес оскарження звільнення в судовому порядку заблокований занадто тривалим розглядом питання відповідності Конституції положень Закону «Про очищення влади» Конституційним Судом і колапсом в судовій системі. Нагадаємо, ще в минулому році адвокати ініціювали подачу колективної заяви до ЄСПЛ щодо оскарження неправомірних дій в рамках проведення люстрації в Україні.

 

Джерело: ЮрЛіга

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone