ЄСПЛ розгляне скаргу щодо доступу до автобіографій політиків

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) взяв до розгляду скаргу Інституту Медіа Права щодо порушення статті 10 Європейської конвенції, у зв’язку з обмеженням доступу громадської організації до інформації з автобіографій лідерів політичних партій на парламентських виборах 2014 року.

Як повідомили в Інституті Меді Права, у листопаді 2014 року Інститут звернувся до Центральної виборчої комісії із проханням надати копії автобіографій очільників виборчих списків 6 політичних партій, які перемогли на виборах до Верховної Ради – Віталія Кличка, Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Арсенія Яценюка, Ганни Гопко та Юрія Бойка.

Автобіографії подаються до ЦВК при реєстрації кандидатів і на підставі статті 63 Закону «Про вибори народних депутатів України», відзначають в Інституті, мали би бути відкритою інформацією. Однак, Комісія відмовилась надати документи, посилаючись на конфіденційність таких відомостей.

Національні суди також стали на сторону державного органу і визнали відмову ЦВК

правомірною. У зв’язку з цим, Інститут Медіа Права вирішив оскаржити зазначені рішення до Європейського суду з прав людини як такі, що порушують свободу вираження поглядів, зокрема, право на отримання суспільно важливої інформації.

В Інституті також відзначають, що Європейський суд за 50 років практики сформулював досить переконливу позицію про те, що «конфіденційність» не може бути прикриттям для політиків, коли це заважає громадянам адекватно оцінювати своїх обранців та їх компетентність виконувати державні функції».

Джерело: Закон і бізнес

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone